Twitter Irkçılığa Engel

In Sosyal Medya

Twitter platformda ayrımcı dil kullanan kullanıcılara mücadele için yeni yöntemini kullanıma sundu.

Twitter’ın platformda ayrımcı dil kullanan kullanıcılarına karşı geliştirdiği yeni özelliği gün yüzüne çıktı. Mikro blog sitesi Twitter yeni özelliği ile kullanıcıların tweet’lerini geçici süreyle engelleyecek.

İlk olarak BuzzFeed’in ortaya çıkardığı özellik kapsamında Twitter’ın ayrımcı, ırkçı veya diğer kişileri gücendirecek içerikler paylaşması durumunda bu kullanıcıların söz konusu paylaşımlarını geçici olarak erişime engellediği ortaya çıktı. Twitter’ın söz konusu adımı pek çok yerde “Twitter kullanıcılara sarı kart gösterdi” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Söz konusu özellik kapsamında Twitter kullanıcıların hesaplarını kapatmak yerine söz konusu içeriği engelleyerek orta yolu bulma amacını taşıdığını gözler önüne seriyor.

You may also read!

Microsoft, Windows 10 Mail kullanıcılarının e-posta bağlantıları için Edge’i kullanmaya zorlamak istiyor.

Microsoft, Windows 10'un gelecek sürümüne, işletim sistemini kullanan herkesi rahatsız edecek yeni bir değişikliği test ediyor. Yazılım devi bugün, “Windows

Read More...

Microsoft’un yeni Outlook.com tasarımı artık kullanıma sunuldu.

Outlook.com Güncellenmiş Olarak Yakında Hizmete Sunulacak. Microsoft, yeni Outlook.com tasarımını önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunmaya başlıyor. Yeniden tasarlanan Outlook.com, ilk olarak Ağustos

Read More...

Yandex Mail Nasıl Açılır – Video Anlatım

Yandex Mail Nasıl Açılır - Video Anlatım

Read More...

Leave a reply:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mobile Sliding Menu