İnsanlığın Sonu mu Geliyor ?

In Bilim

Teknolojinin insan ırkını tehlike edeceği komplo teorileri son dönemde oldukça artış gösterdi. Bu teorilere ünlü fizikçi Stephen Hawking’in de dahil olması insanları düşündürmeye başladı. Stephen Hawking’e göre teknoloji eğer önlem alınmazsa insan ırkının sonunu getirecek.

Düşünebilen yapay zeka için çok sert söylemleri de olan Stephen Hawking, önümüzdeki 20 yılda güneş sistemine en yakın yılız sistemi Alfa Centauri’ye Rus işadamı Yuriy Milner ile robot göndermeyi planlıyor. Stephen Hawking, Starshot projesi olarak adlandırılan bu projenin sonrası için biraz endişeli.

Stephen Hawking’in endişe duyduğu olay teknolojinin doğru kullanılmadığı zaman insan ırkını yok edeceği. Stephen Hawking’e göre teknolojinin doğru kullanımı için dünya hükümeti kurulmalı. Teknoloji gücü eline geçiren ülke, insan ırkının yapısı gereği diğer ülkelere zulmetmeye başlayacak.

Stephen Hawking, olası bir nükleer veya biyolojik savaş durumunda kurulması öngörülen bu dünya hükümetinin devreye girmesini istiyor. Stephen Hawking, son olarak insan ırkının geleceğinden umutlu olduğunu bu tür korku dolu sorunların kolayca çözülebileceğini belirtiyor.

You may also read!

Microsoft, Windows 10 Mail kullanıcılarının e-posta bağlantıları için Edge’i kullanmaya zorlamak istiyor.

Microsoft, Windows 10'un gelecek sürümüne, işletim sistemini kullanan herkesi rahatsız edecek yeni bir değişikliği test ediyor. Yazılım devi bugün, “Windows

Read More...

Microsoft’un yeni Outlook.com tasarımı artık kullanıma sunuldu.

Outlook.com Güncellenmiş Olarak Yakında Hizmete Sunulacak. Microsoft, yeni Outlook.com tasarımını önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunmaya başlıyor. Yeniden tasarlanan Outlook.com, ilk olarak Ağustos

Read More...

Yandex Mail Nasıl Açılır – Video Anlatım

Yandex Mail Nasıl Açılır - Video Anlatım

Read More...

Leave a reply:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mobile Sliding Menu