Microsoft, Windows 10 Mail kullanıcılarının e-posta bağlantıları için Edge’i kullanmaya zorlamak istiyor.

In Microsoft

Microsoft, Windows 10’un gelecek sürümüne, işletim sistemini kullanan herkesi rahatsız edecek yeni bir değişikliği test ediyor. Yazılım devi bugün, “Windows Mail uygulamasında tıklanan bağlantıların Microsoft Edge’de açılacağı bir değişikliği test etmeye başlayacağız” dedi. Değişiklik, Windows 10’da varsayılan tarayıcınız olarak Chrome veya Firefox’unuz varsa, Microsoft’un Mail uygulamasında bir bağlantıyı tıklattığınızda bunu görmezden gelip Edge ile açacak..

Bu çok saçma bir değişiklik, Microsoft’un Cortana kullanıcılarını Bing araması kullanmasına ve varsayılan olarak ayarlanan diğer tarayıcılar yerine Microsoft Edge tarayıcısında sonuçları açmasına benzer . Eminim Microsoft bu gereksiz değişiklik konusunda çok fazla geri bildirim alacağına ve Microsoft’un  bunu görmezden gelmemesini umuyoruz.

Microsoft, umutsuzca Windows 10 kullanıcılarını Chrome’dan Edge’ye geçmeye ikna etmeye çalışıyor. Yazılım üreticisi, Windows 10’daki varsayılan tarayıcıyı değiştirmeyi zorlaştırdı , videoları Google Chrome  hak taleplerini çöpe attı ve hatta Edge’i denemek ve tanıtmak için Windows 10’da çeşitli can sıkıcı reklamlar kullandı . Ancak bu çabaların hiçbiri işe yaramadı. Chrome, masaüstü bilgisayarlarda hala en iyi tarayıcıdır .

You may also read!

Yandex Mail Nasıl Açılır – Video Anlatım

Yandex Mail Nasıl Açılır - Video Anlatım

Read More...

Facebook: Dünyanın Her Yerinden İnsanları İşe Alıyoruz

Facebook: Dünyanın Her Yerinden İnsanları İşe Alıyoruz

Read More...

Apple, Türkiye’yi Uluslararası Garanti Listesinden Çıkardı

Apple, Türkiye'yi uluslararası garanti listesinden çıkardı. Yurtdışından satın alınan Apple ürünleri artık Türkiye'de garanti kapsamında değil

Read More...

Leave a reply:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mobile Sliding Menu